Jak se zbavit těch plenek?

Maminka, která má doma dítě už ve starším věku, kdy je vhodné, aby umělo používat alespoň nočník dobře ví, jak zdlouhavý proces k tomuto cíli vede. A pokud se k této situaci ještě přidá fakt, že váš malý drobeček sabotuje vše, co by se už patřilo vědět, je to skutečně běh na dlouhou trať. Jak docílit, aby vaše dítě zahodilo jistotu a pohodlí, které mu poskytují plenky?
batole a nočník

Zaujměte jejich oči

Pokud jste s vysvětlováním neuspěli, musíte mu dát prostor, aby se mu vaše myšlenka naučit se chodit na nočník nebo záchod skutečně zalíbila.
–       Výběr nočníku:i to je zcela zásadní krok, který musíte podniknout společně. Dejte vašemu dítěti možnost vybrat si takový, který se mu bude líbit a bude ho akceptovat.
–       Obrázky: existují barevné obrázky určené přímo na nalepení do nočníku nebo záchodu, které po vykonání potřeby změní barvu. I to může být motivace, která ho formou hry naláká na tuto činnost.
–       Odměna:motivace jako odměna za jeho snahu je mocná zbraň, proto neváhejte použít tento trumf ve váš prospěch. Může to být klidně malá dobrota nebo hračka. Úspěch se dostaví brzy.

Neřiďte se dle věku, ale dle schopností dítěte

Hlavní zásadou pro dostavení se výsledků při odplenkování je fakt, že s tím začnete v pravý čas. Neměli byste nutit vaše dítě odhodit pleny z důvodu, že už má nejvyšší čas, ale posuďte, jestli je už připravené a zralé pochopit to, co vše to obnáší. Když budete tlačit na pilu a všemožně se snažit příliš brzy, můžete si proces odplenkování jen prodloužit.
bavlněné oblečení
Dost často se stává, že dítě chápe, co po něm rodič chce, ale jednoduše využívá pohodlí plenek. V takovém případě můžete zkusit dítěti pleny vzít a začít fungovat už bez nich. Vaše rozhodnutí musí být ovšem pevné a za žádných okolností se nesmíte opět k plenkám vracet i v případě několika neúspěchů a nehod, které jsou při tomto procesu naprosto přirozené. Stačí vytrvat několik dnů.
RADA NA ZÁVĚR:Plenku na noc je dobré nechat i do věku tří let dítěte. Časem můžete začít dítě na noční chození na wc budit. To ale až za předpokladu, že vydrží 4 až 5 hodin bez potřeby jít na záchod.

About the author /