Seznamte se s použitím zářivek

Je těžké rozhodování o něčem, o čem nemáte páru! A bezhlavě nakupovat žárovky, nebo zářivky podle velikosti, nebo v tom lepším případě podle svítivosti. Musíte myslet na spoustu dalších, a to poměrně důležitých věcí!

Rozhodněte se pro žárovku. Nebo snad pro zářivku? Jaký je v tom rozdíl?
Dneska je doba pro pokročilé. Tak to občas říkávají starší lidé, kteří pokrok už pomalu nestíhají. Ani nemají důvod. Vystačí si s tím, co mají, nebo je jejich děti poučí.

levné osvětlení

Ale Vy ještě zdaleka nemáte nárok na to, aby se o Vás říkalo, že patříte do starší generace, takže si s rozdílem mezi žárovkou a zářivkou lehce poradíte.

  • Všeobecně se ví, že existují úsporné žárovky, které sice jsou dražší, ale co se týče provozních nákladů, tak patří k těm světelným zdrojům, které Vaši peněženku celoročně chrání před zbytečnými výdaji.
  • Stejně tak existují úsporné zářivky, které mají úplně stejné parametry, jako úsporné žárovky, co se týče nákladů na pořízení, ale také na celoroční provoz.

Tak kterou ale vybrat do své domácnosti?
Otázka tedy zní: Žárovka nebo zářivka? Veškeré Vaše úvahy se musí odvíjet od toho, kam světelný zdroj chcete umístit.

  • Kde budete světelný zdroj používat?
  • A jak často budete rozsvěcovat?
  • Jak dlouho předpokládáte, že světlo bude svítit?

Pro dlouhodobé svícení bez častého zhasínání a rozsvěcování jsou nejvhodnější zářivky. Tudíž by kvalitní úsporné zářivky měly být umístěny v kuchyni, nebo v obývacích pokojích. Ale také je můžete instalovat do dílny, ve které často kutíte až dlouho do noci.

myšlenka světla

Rozhodně se nehodí na toaletu, nebo do koupelny. A do chodby už vůbec. Zhasínání a hlavně rozsvěcování zářivkám, ale ani Vaší peněžence neprospívá! Do takových prostor jsou vhodné naopak úsporné žárovky!

Proč tomu tak je? Tak to si nastudujte spolu s nějakým elektrikářem, nebo přímo v obchodě s prodejcem!