Veselé loučení

Jak jde život lidský, přináší sebou okamžiky veselé a smutné, ale i ty, kterými chceme udělat zásadní krok do života a doufáme, že to bude krok trvalý a pokud možno definitivní. Jedním z těchto okamžiků pak bývá svatba. Ať už se jedná o spontánní záležitost nebo dlouho a pečlivě připravovanou událost, měla by jí samotné předcházet rozlučka se svobodou . To, že se takové akce organizují, to víme, ale kde a jak spatřily světlo světa a co vlastně je jejich náplní a účelem? Vynálezci rozluček jsou staří Řekové, což vás asi tak moc nepřekvapí, a první rozlučky se konaly již řadu století před naším letopočtem, vojáci se tak loučili s tím, kdo se chystal vstoupit do manželství. Za tu dobu se podoba rozluček měnila podle země a kultury.
dj hudba
Jak slovo samotné napovídá, jedná se o loučení, ale loučení veselé, tzv. se svobodou, tedy etapou života, která předcházela uzavření sňatku a po které následuje spojení s tím, koho milujeme a s kým chceme být po zbytek svého života. Měly by to být okamžiky plné radosti, smíchu a dobré nálady s těmi, kteří jsou vám nejbližší. A právě ti, kdo vás znají nejlépe, by měli mít režii této události plně ve svých rukou.
láhev v kouři
Nejen u nás v České republice se tato tradice dodržuje, ale i za mořem je velice známá a populární, což jistě každý zná z amerických filmů či seriálů. Je jen a jen na vás, jak byste tyto poslední chvíle svobody chtěli strávit, zda je pro vás přednější parta dobrých kamarádů a vyznáváte spíše soukromí nebo zda se chcete ještě naposledy odvázat a opustit svůj dosavadní život ve velkém a okázalém stylu. Variantu mejdanů vyznávají spíše pánové, dámy si raději odpočinou ve vířivce, sauně, při masážích a různých kosmetických procedurách nebo vyrazí na krátký výlet se svými nejlepšími kamarádkami.
Prostě svůj poslední svobodný den si užijte tak, jako by byl váš poslední.

About the author /