Dlouhé zimní večery

Někdy se zima zdá nekonečná. Zima, mráz, mrzutá nálada. Lidem chybí sluníčko a v důsledku toho trpí i na deprese. Čím si spravit náladu?

Ne náhodou se hlavní kulturní sezona odehrává v zimě. Nejvíce premiér se odehrává v zimě, v zimě se odehrává plesová sezóna.

Je třeba dopřávat si z plna hrdla kulturu i zábavu. Přijít na jiné myšlenky a rozptýlit se, to je v tomto období nejdůležitější.

Někteří lidé kultuře příliš neholdují. Divadlo není tak docela jejich šálek čaje a nejinak je to s plesy. Obléknout si oblek nebo společenské šaty pro ně není nijak lákavé.
Co tedy počít s dlouhými zimními večery?

Když kultura není pro Vás

Rozhodně byste měli zapomenout na pochmurné myšlenky a brzké odchody do postele. Zpříjemnit život si můžete za jakéhokoli počasí. Nekraťte si radosti život jen kvůli pochmurnému počasí.

Co třeba udělat si filmový večírek s přáteli? Nakupte si dobré pití, jídlo a přečkejte společně tímto způsobem několik mrazivých zimních večerů.

Samozřejmě se může jednat o záležitost, během níž bude docházet k prolínání žánrů. Komedie Vám zvedne náladu, při hororu se budete příjemně bát. Věřte tomu, že zima v této situaci bude podstatně příjemnější. Sdílený zážitek je vždy podstatně příjemnější zážitek.

Na internetu najdete celou řadu řebříčků jako například 100 filmů, které byste měli vidět, než zemřete. My se spokojíme s podstatně kratším seznamem, přesto budeme doufat, že se Vám pro zimní večery může stát inspirací.

 1. Bonie a Clyde
 2. Casablanca
 3. ET mimozemšťan
 4. Francouzská spojka
 5. Hodný zlý a ošklivý
 6. Kmotr
 7. Lawrance z Arábie
 8. Mlčení jehňátek
 9. Modrý samet
 10. Na hromnice o den více
 11. Nebe nad Berlínem
 12. Někdo to rád horké
 13. Pán prstenů
 14. Psycho
 15. Přelet nad kukaččím hnízdem
 16. Pulp fiction: historky z podsvětí
 17. Schindlerův seznam
 18. Star wars
 19. Terminátor 2
 20. Titanic
 21. Tygr a drak
 22. Vetřelec
 23. Zachraňte vojína Ryana
 24. Zelená míle
 25. Život je krásný