Aktivní dovolená

V dnešní době je spousta možností, jak trávit dovolenou, ať už aktivně nebo pasivně. Ti, co si chtějí hlavně odpočinout dávají přednost moři, pro ty aktivnější je spousta krásných míst tady u nás, Já třeba mám ráda Šumavu, která nabízí mnoho možností. Dnes se podíváme na západočeskou část. Pokud máte raději dovolenou v zimě tak za návštěvu určitě stojí Šumavský Špičák. Zde najdou vyžití jak ti co dávají přednost sjezdovkám i ti co mají raději běžky. Tento areál je stálicí mezi TOP českými lyžařskými areály. Areál aktuálně nabízí 8,5 kilometrů sjezdovek, na své si přijdou milovníci adrenalinu i rodiče s dětmi, pro které jsou tu připraveny lehčí tratě.

lyžování

Pokud jste příznivci letních dovolených pak i pro vás je tu spousta aktivit. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Železné Rudě, je tu velký výběr hotelů, chat a pensionů. Pokud máte raději ubytování v klidnějším místě, pak bych doporučila hotel Belveder. Hotel stojí mimo město a nabízí ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích nebo apartmánech. Hotel provozuje vlastní minipivovar, v zahradě je venkovní bazén a dětské hřiště. 

A nyní pár tipů na výlet. U obce Srní   můžete navštívit vlčí výběh, ten je přístupný veřejnosti pomocí lávky, která vede po celé délce. Z lávky můžete pozorovat vlčí smečku, která má více jak deset jedinců. O vlcích se dozvíte více informací i v informačním centru.

krása hradu 

Hrad Kašperk 

Hrad Kašperk je nejvýše položený královský hrad v Čechách. Na hradě se natáčela oblíbená pohádka Anděl páně. Pokud si chcete udělat příjemnou procházku, tak se na hrad dostanete z Kašperských hor po některé turistické značce. 

Chudenice 

Pokud si chcete udělat výlet na celý den, tak si určitě zajeďte do Chudenic. Přímo v Chudenicích na náměstí je zámek, kde je možnost udělat si prohlídku a je zde i muzeum Josefa Dobrovského. Nedaleko za městem je starý zámek Lázen a odtud se pěšky nechá dojít na rozhlednu Bolfánek, odkuj je krásný výhled po celém okolí. Z rozhledny si můžete udělat procházku do americké zahrady. V zahradě je v současné době více jak 200 druhů rostlin a dřevin evropského, asijského a severoamerického původu. Z Chudenic už je to jen pár kilometrů na vodní hrad Švihov, kde se točila pohádka Tři oříšky pro popelku. 

At už budete trávit dovolenou jakkoliv, věřím, že si z ní odnesete mnoho krásných zážitků.