Přírodní filtr, který vydrží i několik let

Chcete-li se šetrně zbavit pevných a nerozpustných nečistot ve svém zahradním koupání a mít vodu bez nežádoucích pevných nečistot, obvykle k tomu využíváte filtraci. Je to základní prostředek pro údržbu vody, bez kterého se provoz bazénu v letní sezóně prostě neobejde.

čerpadlo

Za velmi účinnou je pak považována filtrace písková. Dostatečný obsah písku požadované zrnitosti zajistí, že se zde zachytí většina pevných nečistot. Doplníte-li péči o vodu ještě o vločkovač, umožníte tak zachycení i těch nejmenších, okem neviditelných, nežádoucích jevů.

Není to ale jen tak. Filtrační písek není každý, který vás napadne. Rozhodně nestačí použít stejný druh, jako do dětského pískoviště. Má svá kritéria. V naší nabídce naleznete kvalitní křemenný písek o několika variantách zrnitosti pocházející výhradně z České republiky. K dostání v baleních po 25 kg.

· Velikost zrn 0, 4 – 0, 8 mm
· Velikost zrn 0, 6 – 1, 2 mm
· Velikost zrn 1 – 2 mm

Při výběru a dávkování daného produktu se tedy řiďte pokyny výrobce, ať je výsledek stoprocentní.

Své využití najde i po splnění prvotního účelu

Pamatujte ale na to, že užíváním se vlastnosti písku mění, neslouží doživotně a je tedy potřeba jednou za čas ho vyměnit. Hrany jednotlivých zrnek se totiž časem obrušují a přestávají plnit svoji funkci.

Četnost výměny pak závisí na četnosti používání bazénu a tím i filtrace. Vyplívá z toho, že čím častěji bazén využíváte, tím dříve bude potřeba náplň vyměnit. Univerzální návod tedy neexistuje, ale pro představu to je v průměru jednou za tři roky.
písek

A co můžete s použitým pískem udělat? Hodit do popelnice? Ne, využijte ho pro přesazování květin v truhlících, na dekorační účely kolem zahradního jezírka nebo s ním v zimě jednoduše posypte námrazu na chodníku. Přírodě tak vrátíte, co jste z ní použili.