Proč pořídit dětem trampolínu

Trénují na ní sportovci mnoha odvětví – fotbalisté, hokejisté, vodní lyžaři, sjezdaři, i snowboardisté. Cvičení je to ovšem nesmírně účinné. Při skákání totiž zaměstná vaše tělo všechny svalové partie a při každém výskoku dochází ke stlačování a rozpínání membrán tělesných buněk vlivem rychlého střídání působení gravitace a beztížného stavu. Tento jev překvapivě prokrvuje nejen svalstvo, ale i vnitřní orgány a pokožku.
nohy v ponožkách.jpg

Pohyb lymfy

Dokud správně funguje lymfatický systém, člověk je zdráv. Bude to znít tak trochu nadneseně, ale velký kus pravdy v tom je. Základem je pohyb a lidské tělo také není stavěno, aby neustále leželo, nebo sedělo. Když volně proudí v těle lymfa, dochází k zásobování buněk výživou a energií, odplavují se přirozenou cestou buňky odumřelé, a další odpadní látky. Nedostatek pohybu také souvisí s usazováním tuků a látek na proteinové bázi, které se mohou hromadit např. na stehnech, na břiše a v hýždích, kde vytváří nevzhlednou celulitidu. Mimochodem, víte, že celulitida je současný problém i mnoha mužů? Skákání na trampolíně má prokazatelné účinky v boji proti těmto neduhům.

Cvičení s hudbou

Harmonická a rytmická hudba – to je to pravé ořechové. Začínejte však pomalu a zlehka, nejprve se protahujte. Začátečníci by měli omezit pohyb zpočátku na několik minut, pokročilí vydrží takto dovádět třeba i celou hodinu. Je to ovšem nezvyklá námaha, kterou člověk neznalý věci rozhodně neočekává. Po půlhodince na trampolíně se budete cítit podobně unaveně, jako po atletickém výkonu na tartanu. Ale vyplavené hormony štěstí – endorfiny a dobrá fyzička za to rozhodně stojí.
trampolína na pláži.jpg

Aerobik

Někteří odborníci na tělesná cvičení přirovnávají trampolínu pro děti k aerobiku. Dokonce existují i speciální kurzy a hromadná cvičení, tzv. jumping. Můžete na ně přihlásit sebe, i své ratolesti. Cvičí se v kolektivu, takže vás to lépe motivuje, a díky psychologickému efektu cvičení ve skupině snesete i větší zátěž. Nezapomínejte však na pitný režim, takže nápoje s sebou, nejlépe minerálku, iontový nápoj, nebo ovocné šťávy pro doplnění minerálů a vitamínů. Při skákání se totiž docela slušně zapotíte.

4.7/5 - (3 votes)