Stěhování s dodávkou na jeden zátah

Na propočtu objemu vašich věcí záleží nejvíc

Pronajmout si dodávku z půjčovny dodávek v Praze 4 pro stěhování dokáže kde kdo. Nepotřebujete k tomu mnoho, vystačíte s patřičným řidičským oprávněním (skupiny B), s vratnou kaucí a s dodržováním smluvních ujednání, která si před podpisem nájemní smlouvy prostudujete. Co je však obtížnější, je stanovit alespoň přibližný, ale pokud možno co nejpřesnější, odhad krychlových metrů vašeho nákladu.

stěhování s dodávkou

Čím přesnější bude, tím přesněji si můžete vybrat vozidlo pro vaši akci. Některé autopůjčovny umožňují pronájmy y vozidel i s tažným zařízením a s přívěsným vozíkem, čímž ještě významně zvýšíte objem úložného prostoru a zároveň podpoříte šanci přestěhovat se na jeden zátah. To se vám bude hodit hlavně u stěhování na delší vzdálenosti, protože ceny pohonných hmot rozhodně nejsou zanedbatelné.

Abyste dokázali odhadnout, kolik věcí vlastně máte, a jak velké místo v autě zaberou, doporučujeme je buď zkušebně vyložit ze skříní a proměřit zabraný prostor, anebo balit věci v takovém předstihu, kdy zároveň zvládnete objednat vůz – bývá to obvykle cca měsíc předem.

krabice na stěhování

Zkuste to v neobvyklou denní hodinu

Vůz si můžete pronajmout na kterýkoli den a můžete jej mít, jak dlouho potřebujete, tedy s ohledem na vozový park, který je k dispozici a není zamluvený lidmi, co přišli před vámi. Můžete toho využít i v tom smyslu, že se budete stěhovat v denní době, která vás nestresuje, a kdy je pro převážení věcí větší klid.

Bývá to buď pozdě večer a v první polovině noci, anebo velmi brzy zrána. Optimální je čas mezi 21 hodinou a druhou hodinou po půlnoci, anebo mezi třetí a šestou hodinou ranní. Tehdy je na silnicích provoz velmi omezený a nebudete zbytečně vystresovaní z ucpaných silnic, neprůjezdných úseků v důsledku kolon, z nerudných řidičů, neohleduplných závodníků na silnici a dalších individuí, která znepříjemňují život sobě i ostatním.