Teplá nebo studená?

V první řadě si musíte určit, jaký jste vlastně typ , do jakého ze čtyř ročních období se řadíte. Důležité je, jakou máte přírodní barvu vlasů, pleti a očí.

1.Jaro
Pokud máte broskvovou pleť s pihami, která po opálení získá krásnou hnědou barvu a světlé až světle hnědé vlasy, jste jarní typ. K očím barvy modré a zelené se výborně hodí pastelové odstíny jako zelená, šedá a růžová, na ústa použijte rtěnku v barvě lososové nebo červené. Oblečení volte v barvách jemných, ale výrazných, vhodná je žlutá, krémová, různé odstíny hnědé a k doladění celého outfitu se doporučují zlaté šperky nebo bílé perly.
pomalovaná žena
2.Léto
Letní typy mají velice jemnou pleť s narůžovělým nádechem a vlasy popelavých odstínů, rty jsou slabě růžové, oči hnědé nebo modré. Pro líčení by ženy tohoto typu měly používat ledové odstíny, fialovou a stříbrnou. Šatník by měl obsahovat kousky v decentních barvách – šedá, modrošedá, malinová, šeříková či lilková a různé odstíny modré. Ze šperků tomuto typu sluší stříbro či bílé zlato, z drahých kamenů by měly sáhnout po granátu či opálu, ideální jsou perly v odstínu světle růžové.

3.Podzim
Ženy se světlou pletí zlatobéžovou patří k podzimním typům, rty mívají výrazně červené a oči v barvě hnědé či zelené, při líčení sáhnou po barvě zlaté a teplých barvách jako je medová či khaki. Stejné odstíny by se jim měly objevit i v šatníku. Jako doplněk oblečení jsou vhodné šperky ze dřeva, kosti, peří či korálů.
štětečky na makeup
4. Zima
Jistě znáte pohádku o Sněhurce se sněhovou pletí, právě tento typ se řadí do zimního, vlasy mívají hodně tmavé až černé a rty jemně červené, oči světle modré nebo hnědé. Při líčení tento by ženy tohoto typu měly volit odstíny béžové, bílé, fialové. Tomuto typu sluší oblečení chladné, černá nebo bílá, sytě modrá nebo azurová, ze šperků by měly volit perly, bílé zlato, z drahých kamenů smaragdy či rubíny.