Bydlení s dětmi v garsonce

V současnosti vládne na trhu s realitami neklid způsobený vysokými cenami, na které ne každý dosáhne. I nájem obyčejného dvou, či třípokojového bytu je velmi drahý, a tak se stane, že nejedna matka samoživitelka sotva zvládá pronájem garsonky. Mnozí s oblibou tvrdí, že dítě nutně potřebuje svůj vlastí pokoj, kde má postel, místo na hraní, psací stůl, a všechny své věci. Samozřejmě je to tak pro děti nejvhodnější, avšak ne vždy je to možné. Někdy se jedná o ženy, které chtějí opustit násilného partnera, a nic jiného si dovolit nemohou, o samoživitelky, které musely změnit zaměstnání, nebo o mladé dívky, které brzy otěhotněly, a rodiče je v tom odmítají podporovat. Ať už je však důvod jakýkoliv, musí se to zvládnout, a je potřeba začít kouzlit s prostorem.

dětské hračky

Gauč 3v1

Co je to gauč 3v1? Nejedná se o žádný super produkt, který pod tímto názvem zakoupíte v prodejně nábytku, ale pro první kouzlo, a sebeomezení, které musí matka podstoupit. Rozkládací gauč, který před den slouží jako pohovka, v noci jako postel pro matku, i její děti. Do klasické garsoniéry se totiž nic lepšího nevejde, a chceme-li přes den místo na hraní, nemůžeme tento prostor zabrat klasickým letištěm. Jelikož zde však budou spát i děti, je potřeba volit rozkládací gauč určený pro každodenní spaní, aby děti z nepohodlné postele nebolela záda.

matka s dcerou

Sklápěcí jídelní stůl

Samozřejmě můžete jíst na gauči, avšak vzhledem k tomu, že je určen už i pro spaní, nebylo by to příliš hygienické, a děti by měly jíst hezky u stolu. Pokud však nastěhujete do malého bytu i jídelní stůl, kolem nějž už neprojdete, nastane problém. Proto je dobré použít sklápěcí jídelní stůl, který můžete přimontovat třeba ke zdi, a po jídle jej vždy složit. Ten pak lze doplnit o skládací jídelní židle.

Úložný prostor

Nejlepším úložným prostorem do malého bytu jsou vestavěné skříně, které dosahují až ke stropu. V nájmu se vám však možná nebude chtít investovat do bytu, který není váš, a tak musíte hledat jiné možnosti. Kromě násuvných skříní jsou zde pak závěsné pytle, do nichž můžete dát hračky, oblečení, či boty.