Chytré nápady, jak ušetřit nejen na jídle.

Nejvýhodněji se dá ušetřit při nákupu jídla, to však ještě neznamená, že musíme koupit nekvalitní jídlo.
Pravidla levného nakupování jídla
1. Na nákup choďte najezení – ušetříte si tím nákup zbytečných potravin, které ve většině případů nejsou ani zdravé.
2. Držte se svého nákupního seznamu. Obchodní řetězce často mění uspořádání potravin v regálech, neboť se drží toho, že kdo hledá, nalezne i něco navíc.
3. Kontrolujte datum spotřeby jednotlivých potravin – předejdete tím tak následnému vyhazování jídla, které se nestihlo zkonzumovat.
4. Ne vždy se vyplatí nakupovat ve slevách. Často nám končí v košíku věci, které jsme ani nechtěli, ale pod vlivem slevy, je i tak pořídili. Máme tak pocit, že jsme více ušetřili, ne vždy tak tomu ale skutečně je. Výrobky označené slevou mívají krátkou dobru trvanlivosti, proto zvažte, zda je skutečně stihnete zkonzumovat.
5. Přepočítejte si cenu za kilogram. Často nám velké balení připadá výhodné, ale po otevření zjistíme, že skutečný obsah potraviny je daleko menší.
plná peněženka
Pravidla nakupování parfému
I kvalitní značkový parfém se dá nakoupit levněji. Odpověď na otázku, jak to ale udělat, je více než jednoduchá. Parfémy nemusíte nakupovat pouze v kamenných obchodech, ani se snažit v těchto ochodech porovnávat ceny či vyčkávat na slevy. Nakupujte online. Výhod online nakupování je hned několik.
1. Pohodlnější nákup
2. Nižší pořizovací cena
3. Pokud se rozhodnete zkusit jiný parfém, stačí si jen nechat zaslat vzorky. Můžete si tak vyzkoušet více vůní v pohodlí svého domova za pár korun.
obchod s potravinami
Slevové portály
Jednou velkou kapitolou jsou slevové portály, na kterých lze nakupovat od jídla, přes oblečení až po dovolenou. I zde máme pár triků, jak na nich neprodělat.
1. Hlídejte si platnost voucheru
2. Správně počítejte – je potřeba si nabídku důkladně pročíst, vědět, co vše mám v ceně a co je třeba doplatit.
3. Prověřujte. Před nákupem výrobku se vždy podívejte na internet, za kolik se nabízí jinde.
4. Najděte si recenze /hodnocení poskytovatele slevy.
5. Registrujte se. Mnoho slevových portálů nabízí za nákupy tzv. kredity, které lze uplatnit jako sleva při dalším nákupu.