Kuchyně je srdce domova

Místo, kde se budeme nejvíce setkávat s rodinou a trávit zde svůj drahocenný čas, zkrátka musí být útulné a dobře uspořádané. Především musí splňovat naše požadavky jak na úklid, prostor, tak vaření a mytí nádobí. V kuchyni potřebujeme nejvíce prostoru na úschovu různého nádobí a spotřebičů. Vyplatí se zde všechno dobře rozvrhnout a mnohdy vytvořit i různé vestavné skříňky nebo poličky. V první řadě to vytvoří velmi příjemně zaplněný prostor a za druhé každé místo, které je schované se počítá.

obklad

Kuchyňská linka je nejvíce používaná

To je logické, jelikož se na ní nejvíce pracuje. Ale i plocha mezi horními a dolními skříňkami, za pracovní plochou kuchyňské linky, sporákem nebo dřezem, je velmi namáhaným prvkem. Ať zde děláme cokoliv, tak vždy zde hrozí velké znečištění. Proto je skutečně velmi vhodné vybírat co nejlepší obklad a to i za předpokladu, že se nám bude líbit něco jiného.
Co od samotného obkladu požadujeme:

  1. Je třeba, aby byl především dostatečně odolný. Přijde do styku s vodou, teplem, mastnotou, párou a dalšími nepříznivými prvky.
  2. Nechceme trávit úklidem věčnost, tudíž by bylo fajn, kdyby byl snadno udržitelný v naprosté čistotě.
  3. Nakonec chceme, aby i v kuchyni nám to všechno pěkně ladilo, tudíž musí zapadnout svým designem, barvou nebo dekorem do daného prostoru. Naštěstí je v dnešní době skutečně z čeho vybírat.

kámen

Klasika nebo něco modernějšího

Keramická klasika je v kuchyni celkem běžným obkladem, který nabízí skutečně širokou škálu výběru a tvarů. Stále častěji se ale nyní preferují přírodní prvky. Umělý obkladový kámen tvoří nejen pěknou dekorativní stěnu, ale také splňuje naše požadavky. Pravdou je, že v dnešní době je jeho výroba a provedení tak moc podobné pravému kameni, že zapadne svým designem velmi snadno do určeného prostoru a ještě umožní omítce pěkně dýchat, což je v kuchyni skutečně velká pomoc. Navíc jeho snadná údržba a odolnost je přesně to, co jsme potřebovali.