Láska x sebeláska

·         Mnoho lidí se snaží najít si partnera, který by jim dával lásku a pocit, že jsou milovaní. Možná se jim to podaří, ale nikdy to nebude takové, jaké si to přáli, dokud nebudou splňovat jednu podmínku, a to je mít rád sám sebe. Zní to docela jako samozřejmost, ale stačí si uvědomit, jestli vy sami se cítíte, že byste se měli rádi natolik, abyste mohli láska dávat i někomu jinému a také ji nazpátek zase přijímat od něj.
motivační nápisy
·         Sebeláska je velmi důležitá v našem životě a je zásadní tuto skutečnost pochopit. Když máme rádi sami sebe, tak to rozhodně neznamená, že bychom měli být přehnaně sebevědomí, tedy namyšlení, o tom to ani zdaleka není. Sebeláska znamená to, že bychom měli vědět jaké jsou naše možnosti, uměli si odpustit, posouvat se stále dál a umět se pochválit. Od malička jsme vedeni k tomu, že bychom neměli být pyšní a neměli bychom být sobečtí a stavět sebe před ostatní, ale někdy je to zkrátka potřeba. Je to jako u první pomoci. Nemůžeme někomu pomoct, pokud jsme sami zranění.
·         Najít si lásku k sobě samému je poměrně dlouhý proces, který se jen tak nestane přes noc. Je potřeba k ní vyzrát a mít své hodnoty správně nastaveny. Je také velmi důležité mít v životě rovnováhu a určit si životní priority. Zdá se, že je to skoro nesplnitelné a je pravda, že je poměrně náročné všech těchto stavů dosáhnout, ale to neznamená, že naše veškerá snaha je marná. Kdykoliv si přes běžný den uvědomíme, že bychom neměli být na sebe tak tvrdí a odpustíme si dlouhodobé vyčítání svědomí, tak už to je dobrý krok k tomu, abychom byli na tom lépe s láskou k sobě samým.
mladý zamilovaný pár
Dalo se by tedy říct, že platí, že pokud nebudeme mít v první řadě rádi sami sebe, tak nemůžeme naplno přijímat a opětovat lásku někoho jiného. Je to v podstatě jednoduché a je na každém, aby si to uvědomil a dovolil si sám sobě vyrůst.