Podnikat v oboru kadeřnice

Ženy se chtějí líbit a neváhají za kadeřnici zaplatit i nemalé částky. Každopádně jen málokde je možné nastoupit do práce jako zaměstnanec v pozici kadeřnice a pokud ano, obvykle za tak tristních platových podmínek, že se to vůbec nevyplatí. Proto je nutné už v průběhu studia počítat s tím, že si bude muset pořídit živnostenské oprávnění a začít v oboru kadeřnice podnikat.

nehtový salon

Co se týká oprávnění, tyto služby patří mezi řemeslnou živnost, což znamená, že pro vystavení oprávnění je nutno doložit výuční list či maturitní vysvědčení, aby byla prokázána kvalifikace.

Samotné podnikání probíhá různě. Některé kadeřnické salony nabízí „křeslo k pronajmutí“, což znamená, že kadeřnice pracuje sice pod hlavičkou salonu, ale vyřizuje si své vlastní účetnictví a platí si pojištění, není zaměstnanec, ale nemusí se starat o klientelu.

Někteří provozují činnost doma. Například ideální jsou prostory v rodinném domě. Například přízemí rodinného domu se dá velmi snadno upravit na kadeřnický salon.

Někdy je nutné si pronajmout vhodné prostory. V tomto případě se předpokládá klientela. Alespoň pro začátek nebude vůbec snadné začít opravdu hezky vydělávat. Není na škodu, pokud budete zároveň nabízet k prodeji například značkovou vlasovou kosmetiku a tak navýšili své zisky.
kadeřnické křeslo

Pronájmy komerčních prostor nejsou rozhodně nijak závratné, ale někdy je lepší připlatit si za lukrativní adresu. Na periferii města budete shánět klientelu trochu obtížněji, na druhou stranu ani centrum není optimální, můžete narazit na příliš silnou konkurenci. I v tomto podnikání platí, že průzkum trhu byť na soukromé bázi je více než žádoucí.
vysoušení vlasů

Nepodceňujte vybavení salonu. Nemusíte investovat do luxusního zařízení, na které nemáte peníze, ale zákazník by se měl dobře cítit. Samozřejmostí by měl být minibar, kdy zákaznici nabídnete chutnou kávu či vodu. Kromě toho, že to je příjemné, zároveň to přinese další drobný příjem do Vašeho podnikání.

Žádné začátky nejsou snadné, ale svět patří statečným a vůbec se nemusíte ničeho obávat.