Rozveselte váš pokoj

Jestli jste se Vašemu pokoji: obýváku, ložnici či pracovně, zatím moc nevěnovali a nyní v něm chcete trávit více času, je správná doba ho zútulnit tak, abyste se v něm cítili opravdu dobře. Díky těmto věcem si ho zamilujete.
 Ložnice s postelí
1)     Koberec
 
Dejte do pokoje místo parket nebo lina koberec. Můžete vybrat jakoukoliv veselou barvu a sladit ji třeba se stěnami. Udržíte si tak v místnosti větší teplo, a pokud chodíte bosí, budete došlapovat do měkkého. Jestli nechce pokrývat celou podlahu kobercem, pořiďte si alespoň jeden nebo více malých, například pod konferenční stolek, před gauč nebo vedle postele. Právě do ložnice vybírejte jemný, protože tam častěji chodíte bez bot.
 
2)     Vymalujte
 
Bílé stěny jsou elegantní a dávají světlo, také jsou ale studené. Zkuste vymalovat sytou jasnou barvou, která se vám líbí a dodává energii. Můžete také zkombinovat dvě dohromady, ale dejte pozor, aby ladily a vzájemně se nerušily.
 
3)     Poličky
 
Dejte do pokoje poličky, na které umístíte věci. Pokud nefandíte rámečkům s fotkami, můžete na ně dát knihy nebo rostliny. Zkuste na ně také rozmístit upomínkové a ozdobné předměty: svíčky, sošky, hrnečky…, plyšáky, skleničky nebo hezky zabalené dárky. Budete mít o trochu více práce s utíráním prachu, ale hezky Vám to doplní pokoj.
 
4)     Obrazy
 
Pověste si na zeď jeden nebo několik obrazů. Místnost pak působí více zabydleně. Pokud nechcete obraz, můžete si zkusit pořídit plakát. Spousta obchodů nabízí velké plakáty na zarámování nebo přímo k nalepení na stěnu. Populární jsou také samolepky.
 
5)     Křeslo nebo sedačka
 
V obýváku je křeslo nebo sedačka skoro neodmyslitelné místo k relaxování. Jestli u Vás není obývák klidným místem, pořiďte si menší gauč nebo křeslo do ložnice nebo pracovny. Můžete na něm přemýšlet nebo třeba číst knihu. Pokud nemáte tolik prostoru, zkuste se podívat po lenoškách a otomanech. Další možností dokreslující pokoj jsou například taburety, sedací vaky nebo stoličky.
Obývací pokoj se sedačkou
 
6)     Záclony
 
Dejte si do oken záclony. Poskytnou pocit soukromí a ozdobí vám prázdný prostor kolem oken, což zútulní pokoj. Pokud si nechcete pořizovat tmavší barevné záclony, které by zakryly výhled do bytu, zkuste bílé průsvitné spolu se závěsy nebo žaluziemi. Elegantní jsou také záclony vykrojené nebo s jemným vzorem.
 
7)     Drobnosti
 
Každý pokoj říká něco o osobě jeho zařizovatele. Pokud jste si tedy na vybavení pokoje najali profesionála, zkuste si ho alespoň sami vyzdobit. Suvenýry na poličkách, obrázky, deky i květiny budou odrážet Vás a proto se tu budete cítit dobře. Věnujte pozornost polštářkům na sedačce, povlečení na posteli nebo originální lampičce. Pěknou dekorací jsou sušené květiny, které můžete pověsit třeba na stropní světlo.
 
8)     Domácí mazlíček
 
Je trochu nedůstojné zařazovat domácí zvířátko k dekoracím bytu, ale pro útulnou spokojenou atmosféru je velmi účinné. Kočce a psovi pořiďte pelíšek nebo uvolněte židli, terárium umístěte na klidné, ale pro vás viditelné místo. Budete mít tak pocit, že je pořád někdo s vámi a v pokoji se budete cítit dobře.