Ve středním věku o sebe už musíte dbát

Ženy se netají tím, že na sebe během života vyprodukují velké množství kosmetických přípravků. Ať je to kvůli kráse nebo mladšímu vzhledu, dělají vše proto, aby vypadali lépe. O nic horší nejsou ani muži, kteří se spíše tají tím, že se snaží dopřát pleti a pokožce stejně velké úsilí jako samotné ženy. A pokud tomu tak není, rozhodně by věk, který jich dostihl neměli podceňovat a začít o sebe řádně pečovat.
muž ve středním věku

T-zóna a masky na obličej

Hydratace je pro pleť v každém věku nesmírně důležitá, ovšem v tom pokročilém už nepostradatelná! Nesmíte být lhostejní ani k vašim ucpaným pórům a dopřát T-zóně na vašem obličeji kvalitní péči.
Masky na tvářnejsou určené jen pro ženy, nestyďte se proto koupit si (popřípadě vyrobit doma) nějaké s regeneračními účinky.
Černé tečkytrápí většinu mužů a je opravdu těžké zbavit se jich jen tak bez námahy. Vaší neodmyslitelnou součástí kosmetiky by měl být peeling, který vás zbaví odumřelých zbytků kůže a vyčistí pleť do hloubky.
jídlo na dlani

Jezte zdravě, ne jako v mládí

Fakt, že jste v pubertě spořádali několik hamburgerů za týden a vaše tělo na to nezareagovalo obezitou má na svědomí jen to, že jste byli ve vývinu. Teď už se vaše tělo pere s každým těžce stravitelným jídlem mnohem delší dobu a většinou, díky pomalejšímu metabolismu mění nezdravé složky potravin v tuky.
Čím jste starší, tím více byste měli věnovat pozornost i zvýšenéfyzické aktivitě. Nemusíte začít hned vrcholově trénovat, ale pohyb ve svém životě určitě nepodceňujte.

Vitamínové doplňky

Vitamíny a minerální látkytělo potřebuje pořád. Ovšem v pokročilém věku nesmíte zapomínat na posílení imunitního systému, doplnění důležitých složek, které vám pomůžou udržet vaši energii a zdraví v rovnováze.
muži s lahváčem

Méně alkoholu

Alkohol nepříznivě působí na naše zdraví, a to do značné míry. Pokud budete přijímat nadměrné množství alkoholu, projeví se to na vašem vzhledu a zdravotním stavu. Alkohol má na svědomí narůstající váhu, ohrožení životních orgánů a starší vzhled vaší pleti. Dát si jedno nebo dvě piva, ale ničemu neuškodí. Ovšem tady platí pravidlo „všeho s mírou“ dvojnásobně!