Vlastnosti moderních sedacích vaků

Moc neváží – když zahlédnete v kamenném obchodě obří vak, na který se mohou posadit pohodlně dva lidé vedle sebe, napadne vás, že bude asi dost těžký. Nehleďte však na objem, ale zkuste si sedací vak potěžkat, jeho výplň tvoří polystyrenové kuličky a tak budete možná překvapeni celkově nízkou hmotností tohoto výrobku. Proto se také sedací vaky snadno přenáší z místnosti do místnosti. Můžete je pohodlně odnést na zahradní terasu pod pergolou nebo do altánu a odpoledne či navečer po západu slunce snadno vrátíte vak na své původní místo.

šedý vak

Snadno se udržuje v čistotě – potahy z přírodního vlákna se čistí poměrně obtížně, proto bychom vám raději doporučili vlákno syntetické, nejlépe nylonové. Je dostatečně kompaktní a pevné a můžete jej vyčistit běžnými čisticími (šetrnými neabrazivními) prostředky s vlhkým hadříkem či houbičkou. Vhodné je, jestliže je ten váš vak uvnitř potažený pogumovanou vrstvou, která nedovolí prosakování tekutin, takové čištění je pak efektivnější.

vaky na písku

Výplň se dá vyměnit – jedna z prvních věcí, kterou byste si měli zjistit, je možnost vysypat výplň a nahradit ji novou. Polystyrenové kuličky se časem zdeformují a přestanou plnit svou funkci. Tímto způsobem zvýšíte životnost vaku, který vám může sloužit déle, než běžné sedací soupravy.

Hlavně pohodlí – sedací vaky se pořizují hlavně kvůli pohodlí. Tvarování povrchu je jejich typickou vlastností, dovedou se přizpůsobit každému z vás, a když jste šikovní a povrch si natvarujete, jak potřebujete, pak ve vhodné poloze můžete odpočívat mnohem lépe, než na klasickém křesle. Můžete tu sedět, ležet, zaujmout polohu mezi sedem a lehem, otočit se na bok, dát nohy na zem, do tureckého sedu, zvednout nohy do výšky, překřížit je, opřít si je o taburet, o stolek nebo další vak, vaše poloha na sedacím vaku je zkrátka plně ve vaší režii.