Web a jeho náležitosti

Pokud jste se rozhodli a již máte někoho, kdo vám bude stavět web, je pravděpodobné, že máte také toho, kdo vám na něj dohlíží, aby šlapal tak jak má. Pro pár informací navíc je zde tento článek.

Základem většiny webů je platforma, nebo systém na kterém pracují. Někde se to také nazývá redakční systém, i když tento název je trošku zavádějící. Vy na svém webu můžete mít jeden ze třech nejznámějších, a to je Joomla, Drupal, nebo WordPress. Nu a my se podíváme na ten posledně jmenovaný.

Firemní stuhy

Proč právě ten? Protože právě ten je nejpoužívanější na všech webech. Nebudeme se zde zabývat jeho klady a zápory, to by bylo příliš odborné a hlavně dlouhé. Nám pro informaci postačí, že je vhodný i pro běžného uživatele, který má jen základy práce s ním. Joomla a Drupal jsou právě pro tyto lidi údajně trošku nevhodné, a proto se vlastně WordPress stal jedním z nerozšířenějších redakčních systémů.

Bohužel i ten se může časem začít zpomalovat, nebo dělat drobné chyby. Stejně tak jako ostatní je třeba jej hlídat a trochu mu pomáhat.

Právě na téma, jak zrychlit WordPress si můžete přečíst na uvedeném webu spoustu informací, ale samozřejmě je třeba mít k tam popsané činnosti alespoň základní znalosti a také zkušenosti. Pokud je nemáte, firma ImperialMedia které tento web patří vám tyto činnosti zajistí.

Logo WordPressu

Vpravo nahoře máte uvedeny kontakty a ty použijte. Bez znalostí nedoporučuji se pouštět do čehokoli. Svým zásahem totiž můžete klidně sundat celý web a jeho znovu zprovoznění nebude snadné, a to i tehdy, je-li udělána záloha.

Na výše zmíněné stránce jsou některé nástroje, které se ke zrychlení práce WordPressu používají a které váš web poměrně zrychlí. Což je zvláště u prodejních webů velmi důležité. Naleznete zde ještě i další pluginy, například na komprimaci obrázků a podobně. To vše přispěje k většímu komfortu vašich stránek.