Akita inu – Hodí se pro vás tohle psí plemeno?

Hledáte čtyřnohého parťáka a nevíte, jaké plemeno psa si pořídit? Psí plemeno Akita inu není rozhodně pro každého? Kdo povahu tohoto plemena zvládne?

Akita inu – Hodí se pro vás tohle psí plemeno?

Akita inu je psí plemeno, které má svůj původ až v dalekém Japonsku. Na první pohled tento pejsek vypadá jako živý plyšový medvídek, ale i když se akity dají dobře vycvičit, ne každému se to povede a tihle pejsci mohou být i dost agresivní. Nedoporučuje se tak jejich pořizování k malým dětem, ty totiž občas dost svérázným a nevybíravým způsobem své pejsky obtěžují, chtějí si s nimi hrát a to akity nemají úplně v oblibě. I když se Akita inu nehodí k těm nejmenším dětem, může být toto psí plemeno vhodným parťákem pro mnoho jiných milovníků zvířat. Ke komu se tedy hodí?

Plemeno Akita inu

Pes, který má svou vlastní hlavu

Pozor na to, že psí plemeno Akita inu je hodně svéhlavé a tito pejsci bývají dost tvrdohlaví. Zkrátka s nimi jen tak něco nehne, samozřejmě, že se dají vycvičit, později, jakmile ke svému pánovi přilnou, jsou i hodně věrnými společníky, ale na výcvik si musíte vyhradit opravdu více času, než je tomu u jiných psích plemen. Je tedy nutné brát psa pravidelně na cvičák a pracovat s ním, jinak se vám může stát, že svého čtyřnohého mazlíčka přestanete zvládat a to zcela jistě nechcete. Akita inu má ale také dobré vlastnosti, určitě jde o psa, která si umí vytvořit silné pouto se svým pánem, umí vnímat povely a naučí se i poslouchat. Opět je to ale jen o tom, jak moc se s konkrétním pejskem pracuje.

výcvik Akita inu

Chytrý pes pro aktivní lidi

Akita inu je velmi inteligentním plemen, takže vás bude dobře vnímat, navíc se pejsek hodí i jako hlídač na zahradu, protože nezná strach. Pokud si chcete toto plemeno pořídit, volte vždy štěňata Akita inu. Se psem, kterého si pořídíte od štěněte, se vám bude mnohem lépe pracovat, lépe si na sebe zvyknete a vytvoříte si snáze pevné pouto, což je velice důležité.

I když toho plemeno přímo vybízí svým vzhledem k mazlení a tulení, svou povahou dokazuje Akita inu, že ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá.