Čistota bazénu

Pravidelné péče

Vlastní bazén si během sezóny opravdu užijeme, protože tu máme soukromí a můžeme si užívat i když venku panují velká vedra. Nemusíme ani nikam jezdit, a proto je spousta domácností opravdu využije. Vodu však nemůžeme v bazénu jen tak nechat, protože by se pokazila, přičemž v krajním případě je koupání ve znečištěné vodě až zdravotně nebezpečné, a proto se různé vodní plochy v přírodě zavírají a je zakázáno se v něm koupat.

plavecký bazén

Jako první proto potřebujeme zajistit dobrou filtraci, přičemž mezi špičku můžeme zařadit pískové. Jejich výkon musíte uzpůsobit velikosti bazénu, aby dostačovala a všechna voda prošla filtrací několikrát za den. V boji proti zeleným organismům je úspěšný chlór, jenž zároveň pořídíme za dobrou cenu, což je výhodná kombinace. Při jeho používání sledujte hodnotu pH a dle potřeby ji upravujte. Záležet si dejte u zazimování, aby start nové sezóny nebyl zbytečně složitý.

Vysavače

Písková filtrace se nám stará o čistou vodu, ovšem špína se nám také usazuje na dno a stěny. Kdybychom je chtěli jenom, tak to není dobrá volba, protože nepořádek by se nám rozvířil do vody. Proto je zapotřebí koupit bazénový vysavač, který jezdí po stěnách a nepořádek vysává pryč, aby se právě minimalizovalo zbytečné znečištění vody. Základním druhem jsou ruční produkty, kam patří vysavač standart Chlorito, jenž stojí okolo 250 Kč, takže jej pořídíme za opravdu nízkou cenu. Obvykle to probíhá tak, že jej připojíme na bazénovou filtraci a můžeme zvesela používat, takže nepotřebujeme nic navíc.

venkovní bazén

Když chceme mít větší pohodlí, tak jsou tu poloautomatické, které napojíme také na filtraci, ale jezdí si sami a očištění se postarají. Na vrcholu třídy máme automatické, které už jsou kompletně samostatné a nemusíme tu nic řešit. Jenom se musíme připravit, že cena je značně vyšší, takže záleží, kolik jste schopni investovat.