Co všechno by mělo být v ložnici a co je lepší vynechat? Udělejte maximum pro svůj spánek!

Chtěli byste si udělat novou ložnici, ve které by se vám spalo jako v ráji? Co všechno by v ložnici mělo být a co naopak je lepší vynechat? Inspirujte se!

Co všechno by mělo být v ložnici a co je lepší vynechat? Udělejte maximum pro svůj spánek!

Ložnice je bezpochyby velmi oblíbeným pokojem a každý se do ní každý večer těší. Spánek je přínosný pro náš organismus a hlavně nám dodává energii. I proto bychom měli udělat všechno pro to, aby se nám spalo co nejlépe. Vhodně vybavená ložnice je základ. Ložnice není skladiště, není to pokoj, kde by mělo být příliš mnoho věcí, i s nábytkem se snažte šetřit. Co tedy do ložnice patří a co ne?

zařízená ložnic

Ložnice jako místnost, kde se pouze spí

Ne každý ale má ložnici jen pro sebe, ne každý má ložnici jen jako místnost, kam se chodí večer spát. V menších domácnostech je často jen spací kout s postelí, který by měl být vždy oddělen od zbytku místnosti. I když třeba nemáte samostatnou ložnici jako místnost, ale spíte v obývacím pokoji, snažte se pojmout svůj prostor kolem postele, jako koutek, který by měl ložnici připomínat. Na spánek je zapotřebí klid a soukromí, to je určitě velice důležité. Jakékoliv rušivé elementy by váš spánek mohly narušovat, ovlivňovat a nikdy byste se tak pořádně nevyspali.

Ložnice jako taková by měla opravdu sloužit pouze ke spaní, místnost by to měla být dobře větraná, chladná a jednoduše vybavená. Dbejte na to, aby ve vaší ložnici byla vždy kvalitní postel, nejlepší jsou postele z masivu. Masivní dřevo je nepřekonatelným přírodním materiálem a je na něj spolehnutí. Pokud máte v oblibě rustikální a tento venkovský přírodní styl, určitě na masiv vsaďte, protože se to přímo nabízí. Dřevo se do ložnice hodí asi nejvíce ze všech materiálů.

noční stolky masiv

Nábytku jen poskromnu

V ložnici nikdy netvořte odkladiště věcí, stačí tam mít jednu šatní skříň či komodu a určitě by vedle postele neměly chybět noční stolky. Noční stolek z masivu perfektně zapadne k masivní posteli, ale můžete jej přidat i k posteli z jiného materiálu. Noční stolek je po posteli tím nejdůležitější kouskem nábytku, který by neměl v žádné ložnici chybět a to hlavně z praktických důvodů.

Kam byste si pak například odložili svůj budík, že?