Léčivá síla vlašských ořechů

Milujete ořechy? A obzvláště ty vlašské? Věděli jste, že vlašské ořechy mají spoustu léčivých schopností?

Vlašský ořech roste na stromě, který se jmenuje Ořešák královský. V České republice na něj narazíte na každém kroku. Můžete je potkat kolem silnic, na zahradách nebo v parcích. Daří se mu víceméně všude. Jedná se o velký mohutný strom, který dorůstá vcelku velké výšky a má zelené plody, které ukrývají po seschnutí skořápku s vlašskými ořechy. Zdravé a plné vitamínů však nejsou pouze ty. Listy ořešáku se sbírají na čaj. Tento čaj je výborný na pročištění krve, snížení krevního tlaku a dokonce pomáhá i při cukrovce.

vlašský ořech

Samotné plody ořešáku – vlašské oříšky – jsou výborné nejen na vaření a pečení, ale taky mají spoustu blahodárných účinků na naše tělo a zdraví. Zralé oříšky obsahují spoustu tuků a nenasytné mastné kyseliny, které jsou velmi prospěšné. V neposlední řadě mají taky vysoký obsah bílkovin. A s čím nám tedy ořechy můžou pomoci? Jsou dobré na nervy, podporují totiž správnou činnosti mozku. Mají dobrý vliv na naši kůži a funkci vnitřních orgánů, pomáhají snižovat cholesterol v krvi a jsou skvělou prevencí proti infarktu a cévním onemocněním.

Z ořechů se vyrábí spousta výrobků. Z těch nejužívanějších si můžeme jmenovat třeba olej, máslo, různé masti a v neposlední řadě čím dál oblíbenější ořechovka.

ořechovka

Ořechovka je výborný alkoholický likér, který se vyrábí ještě z nezralých plodů ořešáků. Sklízí se v létě, především v červnu, když je skořápka ořechu ještě měkká. Tento likér je výborný na žaludeční problémy, zácpu nebo trávící obtíže. Navíc, bylo zjištěno, že působí jako přírodní antibiotikum a má protizánětlivé účinky, čistí krev a podporuje krvetvorbu. Jedinou nevýhodou ořechovky je ta, že ji nemůžou děti. Dospělým se však doporučuje jedna stopečka denně a budete zdraví jako rybičky.