Obdarujte své blízké šetrně!

Může se zdát, že některý váš blízký nepotřebuje k životu vůbec nic. Takového má v rodině určitě každý. Vymýšlet nějaký ten dárek, který přece na jeho oslavě chcete předat, je na první zdání složitý úkol.
Přeci jenom každý člověk se myje, pije nebo si rád smlsne na nakládaném ovoci nebo zelenině. To vše můžete svému kamarádovi nebo rodinnému příslušníkovi vyrobit sami a rozhodně to využije.
 
Dejte se do výroby mýdel!…Je to tak jednoduché a obdarovaný si vlastnoručního mýdla přímo od vás bude vážit o moc víc než koupeného. Pokud se nechcete hned pouštět do složité výroby mýdel, kupte si čistý glycerin. Po roztavení do něj můžete přidat co hrdlo ráčí. Ať už bylinky, sušené ovoce, koření nebo klidně i mák! Taková mýdla mají blahodárné účinky na kůži a dokonce ušetří i vaši peněženku.
 
Naložte jim!…Ať už je oslavenec muž nebo žena, kteří si rádi pochutnají, můžete zkusit něco dobrého naložit nebo uvařit. Moc chutnými nápady jsou například utopenci, sýry nebo třeba marmeláda. Na konci léta jsou skvělou volbou i naložené houby. Je spousta receptů, kterými nikdo nepohrdne. Najděte si nějaký originální recept, nebo přidejte svoji tajnou přísadu a nazvěte tu ,,nakládačku" pod vaším jménem jako specialitu. Dárek bude o to zajímavější a větší překvapení pro oslavence.
 
Ušijte maličkost!…Je úplně jedno, co vaše mysl vytvoří. Ušitý dárek bude vždycky vysoce ceněný. Dá to spoustu práce, ale výsledek vždycky stojí za to, ať už šijete ručně třeba nějakou panenku nebo  zástěru pro babičku na stroji.
 
Podpořte BIO!…Výrobky šetrné k přírodě získávají hlavně v Evropě získávat na síle a máme stále větší výběr. Bohužel jsou kvůli výrobním podmínkám dražší, než výrobky horší, dovezené třeba z Číny. Připlaťtě si za kvalitu a podpořte malé české výrobny bio výrobků. Může se jednat o cokoliv. Co je české je přece hezké 🙂