Politika bezpečně

Když se díváme na politiku, měli bychom to brát s nadhledem a nenechat se ovlivňovat planými sliby jako zvyšování důchodů apod.

Kritické myšlení a selský rozum k politice patří!

Každý člověk, který se chce racionálně rozhodovat nejen v otázkách politiky, by neměl postrádat kritické myšlení. Je zde krásný příklad, na kterém se to dá názorně předvést.
Stůjte si za svým názorem a nebojte se ho projevit!

Představíme si situaci, že nám nějaký politik slibuje, že zvýší důchody na dvojnásobek.

·         Člověk bez kritického myšlení si řekne:
„To je naprosto senzační, o důchodce je třeba se starat. Moje babička bude mít více peněz a bude si moci více užívat života. Ano, toto je ten nejlepší politik, hned ho půjdu volit, ještě ho doporučím dalším přátelům. Život bude hned lepší a plnější.“
·         Člověk s kritickým myšlením se zamyslí:
„Výborně, tento člověk slibuje dvojnásobné důchody. Znamená to, že výdaje na důchody – které platí stát, se zdvojnásobí. To ale znamená, že stát bude potřebovat mnohem více peněz a ty se jen tak nevykouzlí.“ Pozorněji si pročte program daného politika a hned si všimne věcí, kterými se daný politik už tolik nechlubí. „Zvýšení daní o deset procent?! No tohoto politika opravdu nebudu volit. Moje babička by sice mohla letět na dovolenou na Hawai, ale já bych už neuživil svoje děti.“
Toto bylo možná moc radikální, ale jasně to ukazuje, že nic není černobílé. Není to přece nic složitého, stačí nám jen použít selský rozum a nenechat se obalamutit sladkými předvolebními sliby.
Vybírejte pečlivě!

Proč se na to raději nevykašlat, jeden hlas nic nezmění! Mě se to netýká!

Odpověď je jednoduchá, tito lidé, které zavolíme, jsou vizitkou naší země ve světě. I když vás možná nějaká Evropská Unie vůbec nezajímá, možná už vás zajímá, že můžete jet bez víza nebo dokonce bez pasu do Německa či do Chorvatska. Snad je také fajn, že máme dost toaletního papíru a nemusí se na něj stát hodinové fronty.
Uvědomme si, že politikové rozhodují o většině věcí kolem nás a tahají se o každý hlas, tak ať si ho ten komu ho dáte, zaslouží!

5/5 - (3 votes)