Zvolte si tu nejvýhodnější půjčku

Jestliže si plánujete půjčit peníze, pak jistě uděláte vše proto, aby vaše půjčka byla výhodná. Z tohoto důvodu lidé většinou postupují v osvědčeném pořadí, které vypadá zhruba takto: nejdříve osloví rodinu a své blízké přátele, poté zajdou do banky, a nakonec dají šanci nebankovním půjčkám. Toto pořadí má svou nespornou logiku, přičemž hlavním cílem je ušetřit co nejvíce finančních prostředků – především tím, že jejich úroky budou co nejnižší.

kufr peněz

Nicméně i když to mnozí zkoušejí různě, tak nakonec stejně skončí u nebankovních společností, protože pokud nemají v rodině nikoho majetného anebo nikoho ochotného, pokud jim banka zabouchne dveře před nosem, protože mají záznam v registru anebo nízké příjmy, tak jim stejně nic jiného nezbývá.

Každopádně sjednat si půjčku v nebankovní společnosti nemusí být vůbec špatná volba. Základem úspěchu je oslovit tu pravou nebankovní společnost, která vám nabídne ty nejlepší možné podmínky a pomocnou podanou ruku. Takže jestliže pátráte po výhodné půjčce, měli byste svou pozornost zaměřit na úrokovou míru a případné poplatky, které by měly být co nejnižší, a také na dobu splatnosti, která by naopak měla být dlouhá. Hodit se vám bude i možnost všechno splatit před sjednaným termínem bez poplatků anebo možnost expresního čerpání. A nikdy byste neměli platit žádné peníze předem.

bankovky

Zkrátka mějte na paměti, že jste zákazník a ne někdo, kdo jde na porážku a musí se nechat stáhnout z kůže, a to platí, ať už navštívíte banku anebo nebankovní společnost.
Druhá věc je, co budete muset na oplátku nabídnout vy sami. Zdaleka totiž nejde pouze o to, že svou půjčku splatíte i s úroky, to je věc samozřejmá. U nebankovních půjček byste měli počítat s tím, že se za ně musíte zaručit nemovitostí. Naštěstí máte širokou škálu možností, jakou nemovitost zvolit a není problém ani hypotéka na družstevní byt anebo hypotéka, za kterou se zaručíte pozemkem.